O Nas

Robert Makłowicz

Urodzony w 1963 roku w Krakowie, dziennikarz, autor książek i programów telewizyjnych o tematyce kulinarnej, kulturowej i historycznej. Nauki pobierał na wydziałach prawa i historii Uniwersytetu Jagiellońskiego w sposób wysoce niesystematyczny oraz wybiórczy, gdyż żadnego z tych kierunków nie ukończył. Historią pasjonuje się od zawsze, zwłaszcza dziejami Europy Środkowej w dobie panowania Habsburgów, szczególnie zaś dwóch ostatnich władców tejże dynastii – cesarza Franciszka Józefa i cesarza Karola. Pozostałe zainteresowania nazwać można szeroko rozumianą konsumpcją – od literatury (ulubieni autorzy: Joseph Roth i Andrzej Bobkowski), poprzez muzykę (od punk rocka po Bartóka, ze szczególnym uwzględnieniem pieśni ludu Csángó), po destylaty owocowe (zwłaszcza z gruszek Williams, morwy, pigwy, śliwek, jabłek, moreli oraz mieszane), wina (koniecznie grüner veltliner i pinot noir) oraz kuchnię (przedziwna predylekcja do mamałygi z bryndzą oraz skwarkami z wędzonej słoniny).

Mikołaj Makłowicz

Ukończył studia wyższe Hotelarskie&Restauratorskie w Szwajcarii. Posiada dyplom Court of Master Sommelier oraz Wine and Spirit Education Trust. Doświadczenie zbierał w restauracjach z gwiazdkami Michelin oraz w Butikowych Hotelach. Wraz z przyjaciółmi ze studiów, wygrał międzynarodowy konkurs "Millésime EHL - Wine Tasting Contest". Zakochany w Realu Madryt, lekkich czerwonych winach i dobrym jedzeniu.

Aneta Borkowska-Szumilas

Osoba od zadań specjalnych. Nie lubi nudy, ciągnie ją do wyzwań i miejsc, gdzie dużo się dzieje. Odpowiedzialna w firmie za zamówienia, transporty, kontakt z klientami, przesyłki itd. To ona pilnuje sprawnej i rzetelnej pracy biura. Ma za sobą kilkuletnie doświadczenie w kierowaniu i zarządzaniu w różnych branżach, ale to smak dobrego wina zatrzymał ją u nas.